خوش آمدید ، مهمان ! [ ثبت نام | ورود

نظامیان آمریکایی برای نبرد با طالبان به قندوز رفتند

اخبار افغانستان می 24, 2017

نیروهای آمریکایی پس از خروج در سال ۱۳۹۳، کم‌تر در میدان‌های نبرد با طالبان در افغانستان رفته بودند

نیروهای آمریکایی به حمایت از نیروهای افغان و برای جنگ با طالبان، بار دیگر به ولایت جنگ زده قندوز در شمال شرق افغانستان رفته‌اند.

عبدالحمید حمیدی، فرمانده پلیس قندوز روز سه‌شنبه (۲ جوزا/خرداد) در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی شمار این نیروها را مشخص نکرد. او گفت که به حضور این نیروها در قندوز نیاز است.

آقای حمیدی افزود که اگرچه نیروهای دولتی در قندوز کافی هستند و با روحیه عالی می‌جنگند، اما به دلیل نداشتن تجهیزات کافی و دشواری‌های فنی به حمایت نیروهای آمریکایی نیاز است.

فرمانده پلیس قندوز همچنین گفت که نیروهای آمریکایی در حملات هوایی علیه ستیزه‌جویان گروه طالبان از نیروهای دولتی حمایت خواهند کرد.

به گفته او، اخیراً عملیاتی به نام “پامیر ۵” در اطراف شهر قندوز، مرکز ولایت قندوز برای سرکوب گروه طالبان راه انداخته شده که نیروهای آمریکایی در این عملیات از زمین و هوا مشارکت خواهند داشت.

سومین عملیات تهاجمی گروه طالبان به شهر قندوز، نیروهای دولتی افغانستان را مجبور کرده که برای عقب راندن این گروه چنین عملیات گسترده‌ای روی دست گیرند.

گروه طالبان در ۶ میزان/مهر ۱۳۹۴ شهر قندوز را برای چند روز به تصرف خود درآورد و در ۱۲ میزان پارسال هم مهاجمان این گروه موقتا وارد این شهر شدند.

روزهای گذشته نیز ستیزه‌جویان گروه طالبان شهرک قلعه زال را به تصرف خود درآورند، شهرک خان‌آباد را محاصره کردند و به دروازه‌های شهر قندوز رسیدند.

نیروهای دولتی اما توانسته‌اند که هم قلعه زال را پس بگیرند و هم محاصره خان‌آباد را بشکنند، اما برای دور کردن طالبان از اطراف شهر قندوز باید تلاش‌های بیشتری به خرج دهند.

 
سربازان ارتش افغانستان. فرمانده قندوز گفته که اگرچه سربازان دولتی با روحیه عالی می‎جنگند، اما به نداشتن تجهیزات کافی نیازمند حمایت نیروهای آمریکایی هستند

فرمانده پلیس قندوز گفته که نظامیان آمریکایی از چند روز به این سو در کنار نیروهای دولتی می‌جنگند تا آنها در نبرد با طالبان دست بالایی داشته باشند.

منابع مطبوعاتی نیروهای آمریکایی در افغانستان از اظهار نظر درباره سربازان خود در قندوز خودداری کرده و به بی‌بی‌سی گفته‌اند در زمانی که این سربازان مشغول نبرد هستند، نمی‌خواهند اطلاعات آنها را منتشر کنند.

اسدالله عمرخیل، والی قندوز گفته که این بار عملیات نظامی علیه گروه طالبان در این ولایت “درازمدت” خواهد بود و نیروهای دولتی در مناطق تحت کنترل گروه طالبان خواهند جنگید.

او افزوده که این نیروها در سه ولسوالی/شهرستانی که در کنترل طالبان است عملیات پاکسازی راه خواهند انداخت و امور بازی و تامین حاکمیت دولتی را در دستور کار خود قرار خواهند داد.

اوضاع امنیتی در قندوز از سه هفته پیش وخیم بوده است، ولی مقام‌های دولتی گفته‌اند که حالا تهدیدهای جدی امنیتی در این ولایت مهار شده است.

ارسال نظر

  • فروش انواع غلظت دهنده ها (HPMC،MHEC ، HEC، CMC) با ویسکوزیته های مختلف

    با در 18 ساعت قبل - 0 نظرات

    معرفی غلظت دهنده های سلولزی(محصول،پودر) غلظت دهنده های سلولزی(برموکل)بر پایه (پودر)MHEC & HPMC با کاربرد مصرف در ملات های پودری (Dry Mix) پایه سیمانی و یا گچی همانند ملات های ترمیمی، ملات های ضد آب کننده، انواع گروت ها، چسب کاشی و  (hpmc،hec،honest)…   hpmcهیدروکسی پروپیل متیل سلولز  کاربرد زیادی در صنعت دارد.و به خاطرخاصیت […]

error: Content is protected !!